Amerika’da Fuar Standı

Amerika’da Fuar Standı Açmak

Fuarlar alıcıları ve satıcıları, temas kurmak için bir araya getirir. Kurumsal olarak yeni müşteriler kazanmak ve sektörünüzdeki yenilikleri keşfetmek için fuarlara katılmak gerekir.

Günümüzde dünya üzerinde çok fazla fuar açılıyor. Şüphesiz ki bunların içerisinde en çok dikkat çekenler ve sayıca daha çok olanlar Amerika’daki fuarlar oluyor. Her yıl milyonlarca insanın katıldığı Amerika fuarlarına, firmaların stant açabilmesi için belirli yükümlülükleri yerine getirmesi bekleniyor. Her fuar organizasyonun talepleri farklı olabiliyor. Fakat değişmeyen tek bir durum var, fuar için bir standınızın olması gerekiyor.

Katılmak istenilen fuar organizasyonuyla eposta ile iletişime geçerek, bilgilerin paylaşılması, ödemeler, izin belgeleri, vize ve pasaport işlemlerini yapmanız gerekir. En önemli kısım ise size ek ücretler çıkarmayacak, üretim ve depolamasını Amerika’nın farklı noktalarında gerçekleştiren, Amerika kiralık fuar standı hizmeti firmasıyla anlaşmak.

AMERİKA FUAR STANT ÜRETİCİSİ

Global dünyaya açılmak için fırsatlar ülkesi olarak görülen Amerika’da, elli eyalette yıl içinde 500’den fazla fuar açılıyor. Ev sahibi Amerika gibi görünse de tüm dünyanın ticaretinin döndüğü bu fuarları en çok Avrupalılar düzenliyor.

Eğitim, ekonomi, ticaret, teknoloji, savunma sanayi gibi çok çeşitli alanlarda düzenlenen fuarlarda, Amerika fuar stant üreticisi bir firmayla çalışmak her zaman avantaj sağlar.

Özellikle fuara ilk kez katılacak bir işletmenin, Amerika fuar stant üreticisi bir firmadan destek alması yararlı olur. Kurumsal olarak tanıtımı ilk görüşte yapacak olan Amerika fuar standı, marka ve ürünü bir adım öne çıkaracak nitelikte olması gerekir.

AMERİKA KİRALIK FUAR STANDI

Fuarlarda marka, ürün ve hizmetlerin tanıtımı yapılırken görsel olarak standın etkisi büyük oluyor. Fakat firmalar için nakliye ve depolama kısmı bir sorun olduğundan satın almak yerine fuar standı kiralamak daha cazip hale geliyor.

Tamamen Amerika’da tasarlanıp üretilen, transfer, gümrük gibi ek maliyetler çıkarmayan bir Amerika fuar stant üreticisi ile çalışmak oldukça avantaj sağlar. Görsel olarak etkileyici, ürün ve markanın imajını tam olarak yansıtan bir stant tasarımı için alanında uzman kadrosu olan fuar standı firmasıyla kiralık fuar standı anlaşması yapılabilir.

Aynı sektörde rakip olan çok fazla şirket fuarda stant açacağı için aralarından öne geçmek ilk izlenimle mümkün olur. Amerika fuar standı sayesinde rakiplerinizden bir değil birkaç adım öne çıkabilirsiniz. Bu noktada kaliteli malzeme, uzman işçilik ve nitelikli tasarım devreye giriyor.

AMERİKA FUAR STANDI ÜRETİCİSİ ÇALIŞMA SİSTEMİ

Amerika fuar stant üreticisi firmalar arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken belli noktalar bulunuyor. Öncelikle firmanın çalışma sisteminin nasıl işlediğine mutlaka bakmak gerekiyor. Sunulacak olan işleyiş şu şekilde gerçekleşir:

  • Proje analizi: Öncelikle Amerika fuar standı kurulumunun yapılacağı alan teknik olarak incelenir. Altyapısı ve mekanda sunulan imkanlar gözden geçilir.
  • Tasarım planlaması: Elde edilen teknik bilgiler ve ebatlar doğrultusunda Amerika fuar standı boyutlandırılması ve tasarımı 3D olarak yapılır. Bu aşamada maketlendirilmesi de yapılabilir.
  • Üretim ve kurulum: Onay verilen tasarımın üretim ve kurulumu yapılarak, Amerika fuar standı hazır hale gelir.
  • Teslimat: Fuardaki yerinde kurulumu tamamlanan standın teslimatı yapılır ve sonrasında destek süreci devam eder.

Amerika fuar stant üreticisi, tüm bu aşamaları titizlikle uygulamalı ve her aşamada desteğini sunmaya devam ederse başarılı sayılır. Firmanın size sürpriz masraflar çıkarmamaya söz vermesine de dikkat etmek gerekir.

Global pazarda yer edinmek için, uluslararası fuarlara katılmak, büyük ölçekli genişleyen bir şirket haline gelmek için gereklidir. Bu noktada köklü bir Amerika fuar stant üreticisi ile çalışmak her zaman fayda sağlar.